Sokole oko, czyli ćwiczymy refleks i pamięć

5/05/2016 0 Comments A+ a-

Jeśli chcecie poćwiczyć z waszymi dziećmi spostrzegawczość i refleks, sięgnijcie po grę „Sokole oko” firmy Adamigo. Przy okazji możecie łagodnie wprowadzić dzieci w świat rywalizacji.

Ta gra to tak naprawdę starannie opracowany zestaw aż 8 gier. 
Do wyboru mamy tutaj
- Bystre oczko
- Sokole oko
- Skojarzenia
- Bingo obrazkowe
- Bingo skojarzeniowe
- Bingo - oczko!
- Zgadula!
- Niby - lotek

Wszystkie zasady i reguły tych gier są w przejrzysty sposób opisane w instrukcji. 
Poza tym w pudełku znajdziemy
4 dwustronne plansze  i  140 sztywnych kartoników z obrazkami.

Cała gra jest starannie wykonana. Plansze są wykonane z grubej tektury i mają zaokrąglone rogi.    Z jednej strony dostosowane są do gry bingo, natomiast ich drugą stronę wykorzystujemy do gry w skojarzenia, bystre oczko i  sokole oko.


Na planszach odnajdziemy wszystkie obrazki, które są na kwadratowych kartonikach.
Małe kartoniki są naprawdę małe – nie mają nawet 3cm i są nieco cieńsze od plansz, ale nie dają się wyginać i również mają zaokrąglone rogi.
Wśród 140 obrazków znajdziemy przedmioty codziennego użytku, pojazdy, żywność, rośliny i zwierzęta, itp. itd.. Obrazki są w żywych i kolorowych barwach są atrakcyjne dla graczy.

 Wariantów gry jest naprawdę sporo a można jeszcze wymyślać kolejne !!!!
My wykorzystujemy luźne kartoniki do tworzenia zbiorów – szukamy wszystkich obrazków , których nazwy zaczynają się np. na literkę O, albo znajdujemy wszystkie owoce. Możliwości jest wiele. Bawimy się również w tworzenie historyjek obrazkowych.Z proponowanych przez producenta gier - bardzo fajną jest zabawa w skojarzenia
Nie jest ona taka prosta, bo zmusza dziecko do intensywnego myślenia. Polega ona na tym, że dziecko losuje kartonik z obrazkiem. Nie pokazuje go pozostałym graczom. Jego zadanie polega na opisaniu rzeczy, którą wylosował. Oczywiście nie może użyć nazwy jego rzeczy. Jeśli przeciwnik prawidłowo odgadnie musi znaleźć na planszy odpowiedni obrazek. Jest przy tym dużo śmiechu oraz dużo korzyści !!! Dziecko uczy się opisywać przedmioty, znajdywać szczegóły, kojarzyć fakty. ćwiczy pamięć i koncentrację. Poszerza swoje słownictwo.
 

Pozostałe gry polegają w skrócie na jak najszybszym odszukaniu na planszach przedmiotu, który znajduje się na wylosowanym kartoniku. Na początku gry naprawdę trzeba wytężyć wzrok, aby znaleźć odpowiedni obrazek. Ćwiczymy tym samym koncentrację oraz  pamięć (zapamiętywanie położenia przedmiotów).
Za każdy dobrze wskazany przedmiot otrzymujemy punkt. Element współzawodnictwa kształtuje u dzieci inteligencję emocjonalną i uczy panowania nad emocjami. A emocji tutaj nie brakuje, czasem liczą się ułamki sekund i ktoś inny może dostać tytuł - sokole oko.


Z tym zestawem gier możemy rodzinnie spędzić czas na dobrej zabawie. Wykorzystując za każdym razem inny jej wariant  lub tworząc własne zasady. Bo możliwości jest wiele.

Producentem gry jest adamigo
Można ją kupić za mniej niż 30 zł.

 Ten sam typ gry można nabyć też pod nazwą "Bystre oczko", gdzie na drugiej stronie kartoników dodatkowo wyszczególniona jest nazwa i krótki opis przedmiotu. Niestety cena jest znacznie wyższa. 


Gra „Bystre oko” bierze udział w projekcie grajmy!


Bardzo się cieszymy, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB Pozdrawiamy!
zainspirowana rodzinka :)