Mały Miś, czyli opowiadamy historyjki

10/07/2016 0 Comments A+ a-


Każdy o tym wiem, że dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci. Wie o tym również Granna, która stworzyła grę dla najmłodszych, której bohaterem jest właśnie miś. MAŁY MIŚ to 1 z dotychczasowych 5 gier z serii „Już gram”, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku 2 do 4 lat. Pozwala ona dziecku zarówno na samodzielną zabawę jak i na wspólną grę z rodzicami lub starszym rodzeństwem.

Mały miś ma sporo spraw na głowie m.in. lepienie bałwana, przygotowywanie urodzin czy pomoc królikowi. Podobnie jak nasze dzieci, dlatego łatwo utożsamiają się one z małym bohaterem. Każdy pojedynczy puzzel to obrazek, który przedstawia konkretną sytuację. To nie są typowe puzzle, które po ułożeniu wszystkich elementów dopiero tworzą sensowny obrazek. Tutaj mamy 3 puzzle, gdy je ułożymy otrzymamy historyjkę z życia Małego Misia, w dodatku bardzo często znaną każdemu dwulatkowi. W pudełku znajdziemy 24 puzzle i z ich pomocą stworzyć możemy 8 krótkich opowiadań. Obok puzzli znajdziemy tu jeszcze instrukcję z propozycjami gier, a na jej odwrocie - duży plakat edukacyjny z pytaniami o przygody Małego Misia!


Jeśli chodzi o jakość wykonania puzzli to Granna stanęła na wysokości zadania i oddała w ręce najmłodszych graczy puzzle wykonane z grubej i wytrzymałej tektury, które dodatkowo są polakierowane. Trzy puzzle tworzące jedną historię mają wymiary 7cmx22cm, a więc są całkiem duże. A rysunki są atrakcyjne dla dzieci i mają bardzo ładne i żywe kolory.

Mogłoby się wydawać, ze to zwyczajne puzzle, okazuje się jednak, że z pomocą gry "Mały Miś" możemy nauczyć dzieci kolejności wydarzeń i tym samym pomóc im zrozumieć relacje przyczynowo-skutkowe. Choć w jednym przypadku nie potrafimy z mężem wytłumaczyć dziecku dlaczego 1 balonik uniósł Misia w powietrze, podczas, gdy Myszka spokojnie trzymała na ziemi 3 balony. 
Na pewno dzieci uczą się opowiadania prostych historii. Najfajniejsze wychodzą im wtedy, gdy bawią się samodzielnie. Bawiąc się razem z dzieckiem możemy zadawać mu pytania o otaczającym świecie, o to jak ono zachowałoby się w danej sytuacji, np. czy też pomogłoby komuś kto niesie coś ciężkiego (króliczek niesie różowy owoc – trudno było synkowi ustalić co to za owoc). Możemy prosić dziecko o pokazanie konkretnej rzeczy – żółtego motylka, miejsca gdzie rosną jabłka. Natomiast gra na czas, kto pierwszy ułoży 1 historię wzbudza najwięcej emocji wśród grupki dzieci.
Lista sklepów, w których można nabyć grę na stronie GRANNA

Grę „Mały Miś” testowaliśmy w ramach projektu Grajmy!


Bardzo się cieszymy, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB Pozdrawiamy!

zainspirowana rodzinka :)