Czego brakuje? dla najmłoszych, czyli obstawiamy i wygrywamy

8/15/2016 0 Comments A+ a-Firmy Alexander chyba nie muszę wam przedstawiać. 
Posiadają oni w swojej ofercie bardzo ciekawe i niedrogie gry dla dzieci. Od niedawna możemy ich również spotkać na FB, gdzie przedstawiają swoje nowości, a także prowadzą lubiane przez wszystkich konkursy.
 I właśnie w jednym z konkursów udało nam się wygrać taką oto grę:

Czego brakuje? dla najmłodszych 


Jest to gra edukacyjna, która zapewnia dużo dobrej zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia ponieważ zawiera bardzo małe elementy w postaci żetonów. 
W grze może brać udział od 2 do 6 osób. 

Zawartość pudełka to:
6  plansz z obrazkami
16 tabliczek z obrazkami
12 kolorowych żetonów
60 czarnych żetonów
instrukcja.

Zarówno plansze jak i tabliczki są wykonane z grubego kartonu i mają zaokrąglone rogi – są więc bezpieczne dla dzieci. 
Obrazki zwierząt są bardzo kolorowe.

Zasady gry są proste, każdy z graczy otrzymuje swoją planszę
z wizerunkami 16 zwierząt oraz 2 żetony w wybranym przez siebie kolorze. Na stole rozkładamy 6 losowo wybranych tabliczek z obrazkami. Wszyscy przyglądamy się odkrytym obrazkom i próbujemy zapamiętać zwierzęta jakie na nich są przedstawione. Po krótkiej chwili tabliczki przewracamy rewersem do góry i mieszamy. Jedną z nich odkładamy na bok – i to będzie ten obrazek, który będziemy zgadywać. Następnie odkrywamy pozostałe 5 tabliczek. I nasze zadanie polega teraz na tym, aby odgadnąć tabliczki z jakim zwierzęciem brakuje do kompletu. Jeśli wiemy w 100% czego brakuje to kładziemy swoje obydwa kolorowe żetony na planszy – obstawiając obrazek, który według nas został odłożony na bok. Jeśli nie mamy takiej pewności – możemy obstawić 2 obrazki po 1 żetonie. Gdy wszyscy ułożą na swoich planszach żetony, to odkrywamy odłożoną tabliczkę i sprawdzamy wyniki. Zdobywamy:
1 czarny żeton – jeśli postawiliśmy na właściwym obrazku z planszy tylko 1 żeton kolorowy.
 2 czarne żetony – jeśli postawiliśmy na właściwym obrazku z planszy swoje 2 kolorowe żetony.

Wygrywa ten, kto zdobędzie 10 czarnych żetonów.
Nie ma żadnych kar za nieodgadnięcie właściwego obrazka.

Podczas zabawy trenujemy koncentrację uwagi, spostrzegawczość,
a przede wszystkim pamięć.

Grę możemy oczywiście troszkę zmodernizować i zacząć zgadywanie nie od 6 obrazków a np. od 3. I stopniowo możemy zwiększać liczbę obrazków. Z pozoru prosta gra jednak wymaga od nas skupienia, bo żeby wygrać trzeba dobrze obstawiać. A czy warto ryzykować, gdy nie jesteśmy pewni odpowiedzi? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami podczas Waszej rodzinnej rozgrywki.
Jeśli mamy w domu młodsze dzieci, to one również mogą skorzystać z tej gry. Dziecko może nazywać przedstawione na tabliczkach zwierzęta, może naśladować ich odgłosy. Możemy opowiadać dziecku o jakimś zwierzęciu, a ono musi nam wskazać zwierzę, którego dotyczy nasz opis. (np. to zwierzę jest powolne i żyje bardzo długo).
 
Producentem gry jest ALEXANDER
Można ją kupić za ok. 20zł.

Występuje również wersja dla starszych dzieci i dorosłych - Czego brakuje?, gdzie na planszach mamy 20 budowli z różnych stron świata.

 
Zachęcamy również do odwiedzenia projektugrajmy!.Bardzo się cieszymy, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB Pozdrawiamy!
zainspirowana rodzinka :)