Czyste kubki po herbacie, czyli test dzbanka AQUAPHOR Orion

2/29/2016 6 Comments A+ a-



Do wzięcia udziału w teście dzbanków AQUAPHOR skłoniła mnie informacja, na którą się natknęłam w Internecie, a mianowicie, że to właśnie niefiltrowana woda pozostawia na kubkach ciemny nalot po herbacie. Dlatego test otrzymanego dzbanka AQUAPHOR Orion rozpoczęłam nie od picia „przefiltrowanej kranówy” ale od zrobienia herbaty. I wiecie co

Byłam w szoku! Bo po pierwsze na powierzchni herbaty nie pojawił się tzw. kożuszek metaliczny a po drugie na ściankach nie pojawił się osad, mimo że herbata została wypita po 15 minutach.  


Abyście nie myśleli, że to tylko puste słowa to zrobiłam zdjęcia.  

Powyżej herbata robiona na wodzie prosto z kranu. Znacie ten widok? 

A tak (poniżej) wyglądał kubek z herbatą zrobioną na przefiltrowanej wodzie. 

Różnicę widać gołym okiem.  A ty – mając wybór – po który kubek z herbatą sięgniesz???

Czy herbatka smakowała, zapytacie? Owszem, piło się ją z przyjemnością nie tylko dlatego, że z czystego kubka. A jeśli chodzi o walory smakowe a nie tylko estetyczne, to …. Przygotowałam sobie dwie szklanki z wodą – kranówką i przefiltrowaną. I zrobiłam test wśród członków rodziny – która woda jest przefiltrowana? Jakież było moje zdziwienie, gdy większość osób dobrze wskazała wodę filtrowaną mówiąc, że nie czuje metalicznego posmaku. A więc działa? Działa!!!!   
A w jaki sposób?  Dzięki zastosowaniu włóknistych materiałów sorpcyjnych Aqualen i najlepszych gatunków aktywnego węgla. Filtr pomaga także pozbyć się chloru, metali ciężkich i wybranych pestycydów, a co za tym idzie filtr skutecznie usuwa z wody nieprzyjemny smak i zapach.
Filtr obniża także twardość wody, a tym samym nie gromadzi nam się osad w czajniku. Dzbanek filtrujący mam za krótko, żeby sprawdzić czy faktycznie lejąc do czajnika tylko przefiltrowaną wodę nie będzie się w nim osadzał osad. Ale tutaj z pomocą przyszedł mi mąż, który zbadał dla mnie twardość wody przed zastosowaniem filtra i po. Nasza woda z wodociągów ma twardość ogólną 16 stopni niemieckich od. A przefiltrowana woda już tylko 3 stopnie niemieckie od. Do pomiaru mąż użył  testu kropelkowego firmy JBL. Także miękka woda na pewno nie będzie powodowała takiego szybkiego osadzania się kamienia.
A teraz jeszcze kilka słów o wyglądzie i budowie dzbanka AQUAPHOR Orion.  Dzbanek składa się z dwóch pojemników. Górny, do którego nalewamy wodę, i dolny, w którym gromadzi się już przefiltrowana woda. Górny pojemnik ma pojemność  ok. 1 litr, a więc wystarcza spokojnie na przygotowanie herbaty dla 4-osobowej rodziny. Przefiltrowanie takiej ilości wody zajmuje ok. 2 min 30 s.  Nalewanie wody do dzbanka jest proste i wygodne.

 Model ten posiada pokrywę z ruchomymi żeberkami, pozwalającymi nalewać wodę bez zdejmowania pokrywki. Wystarczy tylko przesunąć suwak, nad którym znajduje się licznik zużycia filtra. Licznik odnotowuje każde otwarcie-zamknięcie ruchomego panelu, znajdującego się na pokrywce dzbanka i w odpowiednim momencie sygnalizuje nam konieczność wymiany filtra. (Uwaga na młodsze dzieci – mój synek widząc dzbanek nie może oprzeć się pokusie i  porusza tym suwakiem, dlatego u nas jego pomiar będzie nie wiarygodny, dopóki synkowi nie znudzi się taka  zabawa)    
A jak podaje producent jeden wkład filtrujący B100-25 MAXFOR jest w stanie przefiltrować nawet  170 litrów wody wodociągowej, co odpowiada ok. 2 miesiącom użytkowania. Oczywiście okres ten może się różnić w zależności od tego jaką mamy jakość wody.

W miarę zużywania się filtra, strzałka obraca się w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara i pokazuje jaki procent wkładu został do wykorzystania. Kiedy strzałka wejdzie na czerwone pole, wkład trzeba wymienić.
Dzbanek filtrujący AQUAPHOR ORION spodobał się mi się już na pierwszy rzut oka, ponieważ ma nowoczesny wygląd i odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki czemu  dobrze leży w dłoni podczas nalewania wody.  Posiada  antypoślizgową podstawkę, która zapobiega jego przesuwaniu. Kształt dzbanka ma jeszcze jeden plus - bez problemu mieści się w drzwiach lodówki, a to duży plus zwłaszcza w upalne dni – możemy mieć czystą i zimną wodę. Dodam jeszcze, że jak podaje producent - dzbanek filtrujący Orion podobnie jak pozostałe dzbanki  AQUAPHOR jest wykonany z najwyższej jakości bezpiecznego dla zdrowia plastiku spożywczego.
 

Dzbanek filtrujący Aquaphor Orion mogliśmy poznać i przetestować dzięki familie.pl
Za co bardzo dziękujemy.


Po ponad 2 miesiącach użytkowania muszę napisać, że jeszcze nie odkamieniałam czajnika :) A filtr wymienia się bardzo łatwo, choć zajmuje to trochę czasu. Filtr bowiem trzeba namoczyć w wodzie jakieś 10 minut a następnie trzeba 2-krotnie przelać przez dzbanek wodę.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB. Pozdrawiamy!
zainspirowana rodzinka :)





6 komentarze

Write komentarze
25 marca 2019 14:05 delete Ten komentarz został usunięty przez autora.
avatar
Unknown
AUTHOR
28 maja 2019 11:19 delete

Woda najlepszej jakości? Dzięki kuna system to możliwe, gorąco polecam.

Reply
avatar
12 lipca 2019 21:18 delete Ten komentarz został usunięty przez autora.
avatar
12 lipca 2019 21:19 delete

To faktycznie jest dość duży problem jeśli kubek zachodzi po herbacie i trzeba się męczyć, aby porządnie go umyć. Ja mam sporo kubków i szklanek od https://duka.com/pl/kawa-i-herbata/kubki-i-szklanki więc moim zdaniem szkoda mi je tak zapuszczać. Dlatego po każdej herbacie bezpośrednio zmywam je ręcznie i nie ma problemu.

Reply
avatar
lanpan
AUTHOR
25 września 2019 09:54 delete

Jeśli chodzi o yerbę to od siebie mogę Ci polecić abyś spróbował yerby z guarana od https://big-active.pl/. Moim zdaniem nie ma sobie równych i jest to najlepsza herbata jaką kiedykolwiek piłem. Na prawdę fantastyczna!

Reply
avatar
Marta89
AUTHOR
2 lutego 2020 10:10 delete

Chętnie bym się zdecydowała na jakiś fajny dzbanek filtrujący do swojego domu i dzisiaj mam chwilkę, więc będę szukała jakiś propozycji na stronie https://www.oleole.pl/dzbanki-filtrujace,_Laica.bhtml Moim zdaniem to bardzo fajne rozwiązanie z tego względu, że można bić zdrową wodę, bez żadnych zanieczyszczeń.

Reply
avatar