Gimnastyka ciała i umysłu, czyli gra planszowa Tappiego

1/25/2017 0 Comments A+ a-Jest środek zimy, za oknem pada śnieg i na termometrze temperatura grubo poniżej 0, a my spacerujemy sobie po zielonym lesie wesoło bawiąc się z Tappim. Najmłodszym fanom przygód dzielnego wikinga do gustu przypadnie gra planszowa z ulubionym bohaterem. 


Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło na rynek taki wyjątkowy zestaw – książkę „Tappi i urodzinowe ciasto” wraz z grą planszową. Dodatkowo w zestawie znajduje się prezentowe memo. A wszystko po to, aby zapewnić dzieciakom dobrą rozrywkę
Dziś opowiemy Wam o grze planszowej. O memory nie ma się co rozpisywać – każdy wie o co chodzi. Mamy tutaj 10 par żetonów o tematyce urodzinowej. Wygrywa ten, kto odnajdzie najwięcej par. 

W pudełku znajdziemy planszę wykonaną z grubej tektury, 50 błyszczących kart z zadaniami, kostkę oraz 5 żetonów postaci wraz z podstawkami (szkoda, że nadruk zwierzątka jest tylko z jednej strony).  Wszystko pięknie i solidnie wykonane. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 lat i może w nią grać od 2 do 5 osób, bo tyle mamy pionków. 

Zasady gry są bardzo proste. Po różowych i niebieskich polach idziemy przez Szepczący Las na przyjęcie urodzinowe Tappiego. Zatrzymanie się na niebieskim polu to konieczność wykonania Chichotkowego zadania, a na różowym – odpowiedzieć trzeba na pytanie Mądrej głowy. Czasami trafić możemy na pole żółte, dzięki któremu przesuniemy swój pionek do przodu lub do tył. Jeśli zatrzymamy się na czarnym punkcie, wtedy będziemy musieli stracić 1 kolejką i wysłuchać Bajki Dębu Starodzieja, odpocząć w Gospodzie Bollego, wziąć udział w wyścigu z wiewiórką Śmigaczką albo powędkować z Chlapakiem. Grę wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dotrze na przyjęcie – przekroczy linię mety.
Najważniejsza jest tutaj dobra zabawa. Wyobraźcie sobie minę waszego dziecka kiedy mama/tata tańczy jak kaczuszka, robi śmieszną minę lub huczy jak sowa z wielkimi oczami. Chichotkowe zadania głównie za zadanie mają nas rozruszać. Skłony, przysiady, podskoki to jest to co dzieci lubią najbardziej, a i rodzicom nie zaszkodzi trochę ruchu. Zadania z kart Mądra głowa natomiast dbają o rozruszanie szarych komórek – musimy odszukać na planszy poszczególne postacie z bajki, wymienić zwierzęta na literę B W K, powiedzieć, które zwierzę szybko biega, jest duże/ małe itp. Nasz synek najbardziej lubi kiedy gramy całą rodziną, bo wtedy może się pośmiać z gimnastyki rodziców – chętnie sam też odpowiada na pytania Mądrej głowy i z jeszcze większą radością wykonuje Chichotkowe zadania. 
My znamy Tappiego już od dawna, chętnie czytamy jego historie, a teraz chętnie gramy w jego grę. Jest to prosta i bardzo zabawna gra losowa, w którą najfajniej się gra na początku – zanim poznamy wszystkie zadania. Z czasem kiedy już będziemy obeznani w odszukiwaniu postaci na planszy, w równoczesnym klaskaniu i podskakiwaniu - to gra pewnie stanie się mniej ekscytująca. Jednak dobrze mieć taką grę w swojej biblioteczce, na wypadek wizyty kolegi/koleżanki dziecka albo kuzynostwa. Wtedy dzieci mają zapewnioną dobrą zabawę, a my-rodzice 20-40 minut dla siebie.

"Zestaw dla przyjaciół Tappiego" ukazał się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.
Można ją kupić m.in. TUTAJ. 

Cena ok. 35 zł za książkę i grę również przemawia na plus, 
dlatego z czystym sercem polecamy ją w ramach  projektuGrajmy!


 

Bardzo się cieszymy, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB Pozdrawiamy!
zainspirowana rodzinka :)