Co szybko znika, czyli Muffinki

6/27/2016 0 Comments A+ a-Muffinki to smaczne małe babeczki, idealne na przyjęcia, imprezy, spotkania ze znajomymi. Słodkie muffinki są idealne  na co dzień i od święta. Mimo iż są proste i szybkie w przygotowaniu, zachwycają wszystkich smakiem i zapachem. I szybko znikają ze stołu. 
Podobnie jak Muffinki od Granny.

Bo to gra, która sprawdza naszą spostrzegawczość i ćwiczy refleks.

W pudełku znajdziemy:

  • 2 kostki do gry, które zamiast oczek mają kolorowe kropki
  • 21 babeczek, w kolorach przedstawionych na kostkach
  • 9 jokerów, czyli różowo-brązowych babeczek
  •  instrukcję.

Znajdują się w nim także 2 małe zawieszki, które nie biorą udziału w grze.

Babeczki są starannie wykonane z grubej tektury. Choć po wyciągnięciu babeczek z arkuszy zostaje nam pełne powietrza duże pudełko.

Zasady gry są proste i jednoznaczne, dzięki temu każde dziecko szybko je pojmuje i cieszy się z gry.

Na stole kładziemy kolorowe babeczki, tak aby ich barwy były widoczne dla każdego gracza. Natomiast 9 różowo-brązowych babeczek-jokerów układamy jedna na drugiej (w stosie). Gracze kolejno rzucają dwiema specjalnymi kostkami, a następnie starają się jak najszybciej zdobyć babeczkę, która jest w kolorach wskazanych na kostkach. Ten, kto zrobi to pierwszy, zabiera babeczkę do siebie. 
Jeśli na stole nie ma już babeczki w kolorach jakie wypadły na kostkach, to trzeba złapać jokera (może to zrobić tylko jedna osoba). Gdy zabraknie jokerów, to wtedy gra kończy się i gracze liczą ile mają babeczek. Wygrywa ten gracz, który zebrał ich najwięcej.

Prawda, że banalnie proste. Ale proste gry też potrafią wciągnąć. 
W Muffinki może grać od 2 do 5 osób. Według producenta gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Osobiście uważam, że spokojnie można w nią grać z młodszymi dziećmi jeśli znają już podstawowe kolory. A jeśli dopiero je poznają to grę możemy wykorzystać do nauki poprzez zabawę. Możemy rzucać na początek jedną kostką i prosić dziecko o wskazanie babeczki, która jest pomalowana na dany kolor. A gdy dziecko złapie o co chodzi to możemy wprowadzić drugą kostkę. Maluchom taka zabawa-nauka na pewno się spodoba.


Spieszcie się, Muffinki znikają w oka mgnieniu :)
Kosztują mniej niż 30zł. 

Zajrzyjcie również na projekt Grajmy!, w którym i my bierzemy udział.


Bardzo się cieszymy, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB Pozdrawiamy!
zainspirowana rodzinka :)