Nowe karty Trefl, czyli coś dla miłośników flory i fauny.

3/30/2016 0 Comments A+ a-

Ostatnio Fabryka Kart Trefl-Kraków zaprezentowała 3 nowe talie do gry w karty 
 „Dzikie Ptaki Polski”, „Dzikie Zwierzęta Polski” oraz „Grzyby Polski”. 

Ponieważ w swoich zbiorach nie mamy jeszcze kart, nabyliśmy dwie pierwsze pozycje. Bardziej ze względu na walory edukacyjne tych kart, niż do gry, bo z dziećmi możemy co najwyżej zagrać we „wojnę”. Walory edukacyjne? - zapytacie.  Przecież, „kto gra w karty, ten ma łeb obdarty” !!  Wręcz przeciwnie, mając karty Trefl możemy być mądrzejsi o 53 nazwy ptaków i 53 nazwy dzikich zwierząt mieszkających w Polsce. I możemy rozróżnić 53 grzyby występujące w naszych lasach. A wszystko dlatego, że na każdej z kart znajdziemy odmienny rysunek  z nazwami ptaków/ zwierząt/grzybów w języku polskim oraz po łacinie. (talia 52 karty plus 3 karty z tym samym obrazkiem).
  
 

W każdej talii znajdziemy
  • oczywiście 55 kart z pięknymi ilustracjami przyrodniczymi
  • miniaturową książeczkę z zasadami 5 popularnych gier karcianych, dzięki temu, możemy nauczyć się grać      w kierki, makao, remik, wist lub 66.
  • miniaturową broszurkę edukacyjną związaną z tematyką kart, dzięki niej więcej dowiemy się                         o zaprezentowanym na karcie ptaku, zwierzęciu lub grzybie.Karty wykonane są z ogromną dbałością o szczegóły
  • rysunki wiernie odwzorowują wygląd ptaków, zwierząt oraz grzybów,
  •  mają zaokrąglone rogi, a tym samym są bezpieczne dla dzieci,
  •  lekko śliskie w dotyku, dzięki czemu gra nimi to sama przyjemność.Karty wykorzystujemy na wiele sposobów.

  • Gramy we wspomnianą wcześniej „wojnę”, ponieważ inne gry są dla synka za trudne, przy okazji utrwalając sobie cyfry do 10.
  • Wspólnie odnajdujemy ptaki, które znamy. Szukamy tych, które możemy spotkać w lesie lub na łące.            A o niektórych nawet nie słyszeliśmy, nie mówiąc o tym, żeby je zobaczyć. Dzielimy ptaki na drapieżne, wodne, odlatujące na zimę i te pozostające w Polsce.
  • Zwierzęta dzielimy na te, które możemy spotkać w naszym otoczeniu, i te które spotkamy najprawdopodobniej tylko w zoo. Wskazujemy te mieszkające w lesie lub górach, aktywne nocą, czy gryzonie.


Mam nadzieję, że dzięki tej formie zabawy bliżej poznamy nasze rodzime gatunki zwierząt a ptaki polskie będziemy rozpoznawać z daleka. 


Na grzyby rzadko chodzimy więc nie kupowaliśmy tej talii. W niej grzyby są podzielone na grzyby jadalne (grzybek na zielonym tle na dole strony) oraz na grzyby trujące (grzybek przekreślony kreską).  Taką talię można zabrać ze sobą na grzybobranie, a gdy się znajdzie nieznanego grzyba można sprawdzić czy nadaje się do spożycia. Jeśli nie jesteśmy pewni lub mamy jakiekolwiek wątpliwość – to oczywiście takiego grzyba nie zrywamy.


Karty możecie kupić w sklepie Trefl Kraków - cena jednego zestawu to 9,90 zł.Karty Trefl polecamy w ramach projektu Grajmy! :)Bardzo się cieszymy, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszamy do komentowania tutaj lub na FB Pozdrawiamy!
zainspirowana rodzinka :)